آیا در فیزیوتراپی از جراحی و دارو استفاده می گردد؟

آیا در فیزیوتراپی از جراحی و دارو استفاده می گردد؟

فیزیوتراپی درمانی است که در آن روی بیمار یک سری ماساژ و تمرین انجام می شود  نه دارو یا جراحی. فیزیوتراپی در حرکات، چابکی و قدرت بدنی کلی کمک می کند. فیزیوتراپی همچنین بیماری و آسیب دیدگی بیمار را معالجه می کند. فیزیوتراپی در منزل  را می توان در هر گروه سنی، و حتی بیشتر افراد مسن استفاده کرد که نه به شما در مقابله با یک مشکل کمک می کند، بلکه درمان فیزیکی همچنین به جلوگیری از عوارض مختلف کمک می کند.

بعضی اوقات شیوه زندگی بیماران سبب می شود تا در دراز مدت منجر به برآمدگی و درد در بدن افراد شود. در چنین مواقعی مراجعه به یک فیزیوتراپیست از ذهن افراد نمی گذرد، زیرا رایج ترین تصور در بین افراد این است که افراد فقط به دلیل آسیب عمده تحت معالجه فیزیوتراپی قرار می گیرند. اما نه. هرگز اجازه ندهید که صدمات جزئی به دلیل سهل انگاری یا اطلاعات نیمه پخته شده به چیزی بزرگ تبدیل شود. فیزیوتراپیست ها در واقع درمانگرانی با مهارت هستند که می توانند به شما در خلاص شدن از درد خود کمک کنند.

 

تمرینان فیزیوتراپی

زمینه های بالینی فیزیوتراپی کدامند؟

 • قلب و عروق
 • سالمندان بهداشت
 • علوم اعصاب
 • ارتوپدی
 • متخصص اطفال
 • مدیریت / مدیریت فیزیوتراپی
 • تمرین خصوصی
 • پژوهش
 • ورزش ها
 • تندرستی با

تکنیک های رایج فیزیوتراپی در منزل تهران کدامند؟

متخصصان فیزیوتراپی بسته به ماهیت آسیب یا مشکلی که در درمان دارند، از تکنیک های مختلفی استفاده می کنند. رایج ترین تکنیک های فیزیوتراپی عبارتند از:

 • دستکاری دستی: حرکت مفاصل و بافت نرم به بهبود گردش خون، تخلیه مایعات از بدن و شل شدن بیش از حد محکم یا عضلات با اسپاسم کمک می کند.
 • تحریک عصب الکتریکی: جریانهای الکتریکی کوچک که به مناطق آسیب دیده تحویل داده می شوند به سرکوب و مسدود شدن سیگنال های درد به مغز کمک می کنند.
 • طب سوزنی: سوزن ها سیستم عصبی را تحریک کرده و برای کاهش درد، رها کردن عضلات، تقویت سیستم ایمنی بدن و تنظیم عملکردهای مختلف بدن کار می کنند.
 • تظاهرات: آموزش الگوهای مناسب حرکت اجازه می دهد تا بیماران به بهبودی خود کمک کنند.
 • آزمایش عملکردی: آزمایش یک بیمار برای ارزیابی تواناییهای جسمی خود.
 • تهیه دستگاه: تجویز، ساخت و استفاده از وسایل و تجهیزات کمکی، تطبیقی، پشتیبانی و محافظ.

فیزیوتراپیست کیست و وظایف فیزیوتراپی در منزل تهران چیست ؟

اگر با حرکات یا عملکردهای جسمی خود مشکلاتی دارید یا به دنبال بهینه سازی سلامتی خود هستید، چرا یک منبع قابل اعتماد مانند یک فیزیوتراپیست حرفه ای را بررسی نکنید.

متخصصان بهداشت و درمان که فیزیوتراپی را ارائه می دهند، فیزیوتراپیست نامیده می شوند. آنها بسیار ماهر و دارای مدرک کارشناسی ارشد در فیزیوتراپی هستند و در مشخص کردن دلایل اصلی صدمات و همچنین معالجه آنها مهارت دارند.

فیزیوتراپیست ها متخصصان مراقبت های بهداشتی اولیه هستند که نقش بسزایی در ارتقاء سلامت و درمان آسیب ها و بیماری ها دارند. آنها دانش عمیق خود را در مورد بدن و چگونگی عملکرد آن با مهارتهای بالینی تخصصی برای ارزیابی، تشخیص و درمان علائم بیماری، آسیب یا ناتوانی ترکیب می کنند. فیزیوتراپیست ها بیمار را ترغیب می کنند تا مسئولیت سلامتی خود را بر عهده بگیرند و در رویکردهای تیمی برای ارائه خدمات درمانی شرکت کنند. فیزیوتراپیست ها بیمار را درگیر بهبودی اش می کنند.

 

خدمات فیزیوتراپی در منزل تهران

انواع خدمات فیزیوتراپی در منزل  جهت درمان دیسک کمر و گردن، آسیب‌های مفصلی، پوکی استخوان، صدمات نورولوژی، مانند ام اس، پارکینسون، گیلن باره، فلج بلز صورت، فلج مغزی و نخاعی و… از جمله خدمات کلینیک فیزیوتراپی در منزل تهران به ‌شمار می‌روند.

همچنین معالجه آسیب‌های اعصاب مرکزی و محیطی، فیزیوتراپی سکته مغزی، آسیب های ورزشی، بیماری‌های روماتیسمی، عضلانی، توان‌بخشی قلبی و تنفسی، فیزیوتراپی زنان باردار، کار درمانی و ماساژ در منزل از دیگر خدمات کلینیک فیزیوتراپی در منزل تهران می باشد.

فیزیوتراپی در منزل

مراجعه به محیط و فضای تمیز و اختصاصی در کلینیک فیزیوتراپی لازم است اما برای همه اقشار راحت و یا حتی امکان پذیر نیست.حتی اگر شما برای مراجعه به کلینیک هم مشکلی نداشته باشید و شرایط طاقت فرسای ترافیک را تحمل کنید باز هم روزهایی را پیش رو خواهید داشت که امکان مراجعه حضوری در کلینیک امکان پذیر نیست.

فیزیوتراپی در منزل تهران

شاید از درد زیادی ببرید که بتوانید رانندگی کنید و یا از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنید و یا شاید هم شخصی برای مراقبت از فرزند نوزاد شما در خانه نیست!

مشکلات و سختی های زندگی و مشغله کاری می تواند در بعضی از روزها شما را بسیار درگیر کند.

مراجعه به کلینیک فیزیوتراپی برای شما سخت خواهد شد. بنابراین ما خدمات فیزیوتراپی در منزل  را برای راحتی و آرامش خیال شما به صورت حرفه ای ارائه می دهیم.

اصول فیزیوتراپی زانو چیست

همانطور که می دانیم تمرینات فیزیوتراپی زانو یکی از ارکان مهم حرکتی است. به طور معمول هرچقدر عضلات شخص ضعیفتر باشد احتمال آسیب دیدگی دربیمار  افزایش می یابد. در هرکدام از اختلالات نحوه فیزیوتراپی زانو مجموعه‎ای از عوارض وجود دارد. مثلا چنانچه ACL و PCL زانو آسیب ببیند، ثبات عوارض فیزیوتراپی زانو به هم می‌خورد و به اصطلاح “Giving way” یا همان خالی کردن زانو اتفاق می‌افتد.

فیزیوتراپی در منزل تهران

نحوه فیزیوتراپی زانو ، بنابر عوارض پیش آمده، برای هر بیمار متفاوت است. درمانها فازبه‎فاز با توجه به شرایط بیمار انجام می‌شود. برای کاهش درد از مجموعه‎ای از مدالیته‌های فیزیکی استفاده می‌کنیم،دستگاههای ‌الکتروتراپی و درمانهای دستی ،برای کاهش تورم از کامپرشن‌ تراپی و الکتروتراپی و همچنین برای تقویت عضلات از برنامه‌های تمرین‎درمانی و روش‌های تسهیل عصبی-عضلانی استفاده می‌شود. برای به دست آوردن دامنه حرکتی کامل فیزیوتراپی زانو نیز از دستگاه CPM استفاده می‌کنیم و همچنین برای به دست آوردن انعطافپذیری میشود.

درمان ورزشی بهترین درمان فیزیکی زانو درد فیزیوتراپی زانو است

**تقویت عضله اطراف زانو با تمرینات تخصصی از طریق فیزیوتراپی زانو می‌تواند آن را پایدار تر کند.
**تمرین کردن به جهت تمرکز بر روی عضله جلوی ران (عضله چهارسر) و عضلاتی که در پشت ران هستند بسیار مفید است چرا که این عضلات زانو را پشتیبانی می‌کنند.
**اصلاح الگوهای حرکتی نیز بسیار کمک کننده است، مخصوصا اگر همراه با ایجاد تکنیک های خوب در طول ورزش یا فعالیت شما همراه باشد. تمرین های برای بهبود تعادل شما هم بسیار مهم هستند.
**زانوبند ها، بعضی وقت ها با قلم هایی در یک طرف پاشنه می‌توانند به برداشتن فشار از روی کناره زانو که توسط آرتروز مفاصل و استخوان ها ایجاد می‌شود، کمک کنند.
**در شرایط خاص، انواع مختلف زانو بندها ممکن است برای کمک کردن به محافظت از مفصل زانو استفاده شوند.

 متخصص ارتوپد

متخصص ارتوپد  با صبر و حوصله فراوان در ابتدا کار خود را با مشاوره و معاینه بیمار آغاز می کند و بعد از اینکه تشخیص داد بیمار به آزمایش نیاز دارد،  برای بیمار آزمایشاتی مانند تصویربرداری و آزمایش خون تجویز می کند و سپس در فرصت مقرر بعدی این آزمایشات و تصویرهای لازم را در ویزیت های بعدی مورد مطالعه و بررسی قرار می دهد.

 

متخصص ارتوپد

 

متخصص ارتوپد در ویزیت های اولیه  پس از اینکه نوع بیماری را تشخیص داد در رابطه با بیماری و راه های درمان آن به بیمار اطلاعات لازم را می دهد و بهترین روش درمانی را برای بیمار ارائه می دهد تا بیمار نسبت به مواردی که در ممکن است برایش سوال باشد اطلاعات کافی را کسب می کند. متخصص ارتوپد در مرحله نهایی و زمانی که  راه دیگری برای درمان وجود نداشته باشد، جراحی را برای بیمار خود تجویز و انتخاب  می کند و معمولان بهترین متخصص ارتوپد سعی بر این دارد تا آنجایی که امکان دارد از انجام  جراحی خورداری کند.علت این امر در نظر گرفتن عوارض ناشی از جراحی برای بیماران می باشد برای همین منظور تمامی جوانب و نکات را برای تجویز جراحی در نظر گرفته تا عوارض جراحی در بیماران به حداقل برسد و بیماران دچار مشکلات حاد نشوند.

چه زمانی  به متخصص ارتوپد  مراجعه کنیم ؟

قبل از یافتن و پیدا کردن بهترین متخصص ارتوپد  بهتر است بدانیم بیمار چه زمانی لازم و ضروریمی باشد به متخصص ارتوپد  مراجعه کنیم، که در این مقاله سعی داریم به برخی از نکات مهم برای این موارد اشاره کنیم.

– زمانی که بیماران دچار شکستگی عضوی از بدن شده و عضو مورد نظر نیاز به گچ یا آتل داشته باشد.

-زمانی که به هردلیلی بدن یا عضوی از بدن دچار آسیبهای شدید یا نسبتا شدید شده است و احساس درد در بدن داشته باشید.

-هنگامی که نیاز به تزریق در مفصل وجود داشته باشد.

-زمانی که در بدن شکستگی ایجاده شده است و  نیاز است شکستگی جا انداخته شود.

-برای انجام جراحی های مفاصل و استخوان

در تمام این موارد ذکر شده نیاز است بیمار به متخصص ارتوپد یا به عبارت دیگر به بهترین متخصص ارتوپد مراجعه نماید تا تمامی موارد به درستی و با دقت فراوان بررسی و انجام گیرد.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *